Наймістичніший представник українського етнофьжину, київський гурт Вій презентував київській публіці свій новий альбом. Презентація відбулася 10 червня у пабі «Route 66».
Сам альбом, за рішенням гурту, вже деякий час доступний для вільного зкачування в мережі. Що тільки збільшило кількість бажаючих наживо почути виступ команди.
Новий альбом гурту вдався дуже ліричним, проникливим, символічним. Віддаленим від закликів і гасел, сфокусованим в глибінь душі. Буцім-то дійсно йде небом такий собі мандрівник, споглядає униз, на земну метушню, людські долі, переживання. І наспівує про те мелодій. Той самий настрій відчувався і на презентації.
Ті хто вже бував на виступах Вія, відзначать, що концерти гурту зазвичай вирізняються якоюсь особливою душевністю, компанійством, приватністю. Так було й цього теплого вечора, коли на початку сутінок, до клубу, почав сходити люд. Один за одним, із загадковим блиском в очах, щезали вони у дверях, за якими ось-ось мав розпочатися містичний шабаш. Ні-ні, ніякої чорної магії. Лише виключно якісна музика.
Оскільки відбувалася саме презентація нового альбому, то до програми було включено майже всі пісні з нього, до яких були додані такі обов’язкові і очікувані речі, як «Змія», «Лист додому». Особливо слід відзначити струнне соло Дмитра Добрий-Вечір на «Троїцьку Пісню». Приз слухацьких симпатій за ритм і експресію. На вельми жіночу пісню «Бісова Сила» до гурту на сцені долучилася добра знайома і колишня беквокалістка гурту, нині - співачка Натаніка (Наталка Ткаченко). Цікаво, що досить нові пісні «Вийди з кімнати» (на вірші Богдана-Ігора Антонича) та «В темнім лісі уночі» – зал дружно співав разом із гуртом. А на біс видали «Як летіли бугаї», відверто зізнавшись, що її на репетиціях перед виступом не відпрацьовували, якось забули. Але публіка дуже просила.
Текст - Оленка Дяченко
Фото - Макс Требухов
© Київський Рок-клуб
На початку червня легендарний український гурт «Вій» видає новий альбом «Йшов я небом». Цей повноформатний реліз стане лише третім для колективу, якому наступного року виповнюється вже 20 років
Група «Вій» - це вишукане поєднання дохристиянської української мелодики, елементів бароко й середньовіччя з сучасною психоделією. Але ще - це безкомпромісність, ненагране, нефальшиве українство. Погодьтеся, рідкісний сьогодні сплав - професійність, талант і патріотизм
Нещодавно у Львові після семирічної перерви відбувся П’ятий фестиваль україномовної авторської пісні та співаної поезії «Срібна підкова». Уже традиційно незмінним учасником фестивалю був культовий київський гурт «Вій».
Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан